Цементний розчин
Де застосовується
Цементний розчин застосовується переважно при проведенні штукатурних та кладочних робіт. Приклад застосування:
А також при виготовленні цементних стяжок підлоги. Приклад застосування:
Багато хто часто плутає розчин з бетоном, хоч і є одна, дуже велика відмінність - відсутність у складі щебеню або великого наповнювача. При виготовленні цементного розчину як єдиний заповнювач найчастіше застосовується будівельний пісок.
Які бувають розчини
Цементний розчин має кілька поширених назв: розчин кладки, будівельний розчин і штукатурний розчин. За своєю суттю все це одне й теж, просто має різні сфери застосування, тому можуть бути деякі відмінності у складі. Наприклад, розчин кладки повинен бути без великих включень в пісок і зерен щебеню. При виготовленні штукатурного розчину використовується тільки пісок меншого модуля крупності, не включаючи будь-яких камінчиків, черепашок і так далі. Пропорції будівельних розчинів:
Заводський цементний розчин являє собою суміш, що складається з трьох основних компонентів: цемент (1 частина), пісок (3 частини), вода (1/2 частини). Звичайно, ці показники є приблизними, оскільки все залежить від вихідної марки цементу, необхідної марки розчину, характеристик піску, що використовується і так далі. Одним важливим нюансом є те, чи застосовуються пластифікатори при замішуванні розчину, оскільки вони можуть істотно вплинути на пропорції та співвідношення цементу, води та піску в розчині. Способи виготовлення
Будівельний цементний розчин може бути заводського виготовлення, або замішаний вже безпосередньо на об'єкті. Звичайно, при великому будівництві найзручнішим варіантом стане вже готовий розчин, але є один нюанс - цементний розчин, який був вивантажений з бетонозмішувача в короб або бадью, повинен бути використаний протягом 1-3 годин, хоча постійне помішування може продовжити цей термін. Багато що залежить і від погодних умов – якщо на вулиці характерна прохолода та вогкість, то розчин може лежати довго, а якщо світить сонце, то вже за годину він може розпочатися процес затвердіння. Таким чином, обсяг привезеного розчину повинен відповідати швидкості вироблення.
А може самим намісити, дешевше вийти...
Найчастіше на заводі замовляють готовий розчин для масштабних робіт. Як правило, готовий розчин використовується для виготовлення стяжок, вирівнювання підлоги, майданчиків, при торкетуванні та штукатурних роботах. Важливо пам'ятати, що якість розчину ручного замішування ніколи не зрівняється із заводським, що важливо для якісного, надійного та довговічного будівництва. Будівельний розчин, виготовлений на заводі, відповідає всім вимогам по марці, якості та однорідності суміші. Самостійно приготувати розчин належної якості є складним завданням. Основна проблема полягає у відсутності належного контролю та знань у підборі суміші, не дотримання точних пропорцій, недостатня якість перемішування. В результаті «самосумісні» розчини не мають необхідної міцності та однорідності складу. Крім перерахованих складнощів, чимало важливою є дотримання правильної послідовності внесення компонентів при замішуванні, адже від цього залежить однорідність всього розчину. Що необхідно знати під час замовлення розчину
При замовленні цементного розчину на заводі, ви повинні правильно визначити для якої саме роботи він необхідний. Це дозволить уникнути деяких неприємних ситуацій, які можуть виникнути, коли будівництво вже буде завершено. Замовлення розчину вимагає максимально точної інформації: для яких робіт необхідний цементний розчин, його кількість, дата та місце для доставки. Залежно від ваших вимог компанія зможе надати потрібний розчин високої якості в необхідні терміни.
З цементного розчину готують всі бетонні вироби, ЗБВ, керамзитобетон та інші склади.