Монтаж електропроводки в квартирі
Монтаж електропроводки в квартирі – складний процес, пов'язаний з частковим або повним прокладанням електричного кабелю. Для цього необхідно мати певні знання, щоб зробити план і розрахувати кількість проводки і т. д. все це неможливо здійснити без попередньої підготовки і спеціальних навичок. Щоб убезпечити себе кращим варіантом буде звернення за допомогою до фахівців електрикам, цим Ви застрахуєтеся від безглуздих ситуацій і не будете переживати за себе, своїх близьких і рідних, а також за свою квартиру. Адже помилка може стати дуже неприємною, тому щоб не виникло несподіванок в процесі роботи, а потім і в експлуатації електромережі, тоді краще зверніться до професіоналів.
Але, хто вже вирішив все робити самостійно, то йому необхідно знати правила і ознайомиться з деякими моментами, які дуже важливо розуміти при заміні або монтажі електропроводки. Перш ніж приступити до виконання Вашого завдання, потрібно вирішити, яким методом будете прокладати електричний кабель, де будуть розташовуватися видимі елементи: розетки, вимикачі... Це питання залежить і від інших робіт, які Ви запланували зробити у Вашій квартирі і від рішення яким способом будете проводити монтаж електропроводки: відкритим чи закритим, більш естетичним є закритий, коли проводку ховають під оздоблювальні матеріали або «затоплюють» в штукатурку і т. д.
Перед тим як приступити до виконання завдання, потрібно накреслити схему Вашої електропроводки. Краще раніше прорахувати і виправити помилку, ніж потім переробляти складну роботу на практиці.
Самым аккуратным и внешне красивым способом является скрытая электропроводка, она избавит Вашу квартиру от крепежных скоб, металлических и пластиковых труб, но зато это более трудоемкий процесс. Для монтажа электропроводки скрытым методом необходимо делать углубления в стенах, так называемые штробы, а это повлечет за собой значительное количество пыли, мусора, но внешний вид по окончанию работ будет изумительным. Согласно технике безопасности запрещается делать штробы по диагонали, а только вертикально или горизонтально.
Можна зробити висновок, що прихований метод зручніше і краще, коли планується капітальний ремонт, як кажуть «з голих стін», а закритий підходить, коли Вам належить поклеїти нові шпалери або пофарбувати стіни.