Теплоізоляція стін житлового будинку
У зв'язку з регулярним підвищенням вартості енергоносії тема енергозбереження стає не тільки даниною моді, але і актуальним рішенням в сенсі мінімізації комунальних платежів. Одним із шляхів зниження сум у платіжках за опалення в будинках з централізованим теплопостачанням, і за газ у будинках з газовими колонками, є теплоізоляція стін житлового будинку.
Технології
Принципово розрізняють два типи технологій утеплення зовнішніх стін:
- внутрішнє;
- зовнішнє.
Утеплення приміщень зсередини – це крайній випадок, коли зовні зробити це неможливо. Наприклад, якщо мова йде про будівлі, визнаний пам'ятником архітектури. У всіх інших випадках краще віддавати перевагу утеплення зовні. Таке утеплення не «з'їдає» дорогоцінні квадратні сантиметри площі приміщення, не дає «вихлопу» шкідливих речовин, практично виключає зволоження стін зсередини.
Матеріали
Вибір матеріалів для утеплення стін, який пропонується споживачам, може вразити навіть фахівця. Найдешевший варіант – пінопласт. Однак характеристики пожежної та екологічної безпеки цього матеріалу не найкращі.
Краще віддавати перевагу гарантовано безпечним марок утеплювачів на основі мінеральної вати. Базальтові утеплювачі негорючі, мають високі тепло-і звукоізолюючий показники.
Также набирают популярность теплоизоляция с использованием так называемой «жидкой пены» или, как правильно ее называют, пеноизола. Он используется в тех случаях, когда внутри стен есть полости, которые заполняются утеплителем.
Практическая реализация
Самый простой с точки зрения практической реализации способ утеплить наружные стены – монтаж листового утеплителя по «мокрой» технологии. Суть его сводится к креплению листов на утепляемую поверхность с помощью клеевых составов. Для того чтобы повысить надежность такой конструкции, листы дополнительно закрепляются с помощью пластиковых дюбелей.
Після завершення монтажу утеплювача на стіні, поверх нього шар штукатурки розкачують армуючу сітку. По закінченні висихання штукатурки її зачищають і фарбують.
Більш складний спосіб зовнішнього утеплення – вентильований фасад. Свою назву він отримав з-за особливостей конструкції. Поверх утеплювача ставлять декоративні панелі. При цьому між шаром утеплювача і панелями залишають зазор, по якому вільно циркулюють повітряні потоки, які не тільки забезпечують додаткову теплоізоляцію, але і видувають надлишкову вологу. Такий спосіб ізоляції стін не тільки ефективним, але і дає можливість варіювати дизайном фасаду.