рус укр
Ми працюємо для Вас!

Як зробити розчин бетону?

Як зробити розчин бетону?

При приватному будівництві нерідкі випадки виготовлення будівельних матеріалів і сумішей на місці. Існують рецептури виробництва в «домашніх» умовах гіпсоблоки, пінобетону та шлакоблоку, що вже говорити про розчинах. Найбільш популярною технологією буде як зробити розчин бетону. Адже саме з заливки фундаменту починається будь-яке будівництво. До подібної процедури вдаються не тільки тому, що такий спосіб дешевше промислового (часто це не так), а в силу малого обсягу добового бетонування, а це продукт швидкопсувний. Навіть віддаленість об'єкта робить транспортування недоцільною, не кажучи про необхідність під'їзних шляхів безпосередньо до місця бетонування.
А тепер про питання як зробити розчин бетону. Для цього є два шляхи. Перший, по-старому — в якійсь ємності з низькими бортами або на металевому листі, за допомогою лопати і однієї людської сили. Другий — бетономішалка, її можна взяти в оренду або купити. Якщо немає електрики, то можна використовувати ручний варіант. Способів приготування бетону стільки ж, як і компонентів. Можна спочатку перемішати їх без води, а потім доливати воду, контролюючи густоту. Можна в невелику кількість води і щебеню в процесі перемішування досипати пісок і цемент, поступово додаючи воду, а наприкінці висипавши залишки щебеню. Головне вчасно закінчити заміс, щоб розчин не почав розшаровуватися.
Итак вначале надо определиться с маркой бетона. От нее зависит дозировка и количество каждого компонента, так как прочность на сжатие зависит не только от марки цемента, но и от его удельного объема в готовой смеси. Для этого существуют таблицы пересчета, в которых указывают разные меры (вес или объем) и даже разные их комбинации. Но лучше, если цемент отмерять килограммами, так как даже если его пересыпать из мешка в ведро, то изменится и его объем и плотность. Примите во внимание, что вес указанный на упаковке может не соответствовать действительности. Второй фактор, о котором не все знают, что цемент имеет срок годности, причем это не пустые слова, его качество и вяжущие свойства ухудшаются с каждым месяцем хранения, даже если условия склада соответствуют отапливаемым хранилищам с невысокой влажностью.
После закупки всех необходимых ингредиентов — цемента, речного песка (он чище) и щебня горных пород или дробленого гравия, надо позаботится о воде. Она должна быть фактически питьевой, а не из ближайшего пруда или речки. Потому что от качества и чистоты песка и воды, от отсутствия неучтенных примесей и фракций зависит долговечность бетона.

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок