рус укр
Ми працюємо для Вас!

Заливання фундаменту

Заливання фундаменту

Нескладні підрахунки показали нам, що замовити готовий цементний розчин для фундаменту в міксерах ненабагато дорожче, ніж робити розчин самим, і з урахуванням технологічного процесу, розчин куплений на бетонному заводі напевно буде набагато якісніше. Тому ми замовили на найближчому бетонному заводі 12,5 куб. м. розчину. Це дві машини. Для нашого фундаменту ми використовували розчин марки 400.

Для тих, хто вже забув, як вирахувати необхідний об'єм розчину, нагадуємо: Всю довжину периметра разом з перегородками множимо на висоту фундаменту і множимо на товщину стінок фундаменту. Всі цифри в метрах!
Наприклад 41м (периметр з перегородками) х0,75м (глибина) х0,4м (товщина стінок) =41х0,75х0,4=12,3 куб. м. розчину. Ми купили з невеликим запасом, на всяк випадок, так би мовити.

Перед заливанням фундаменту необхідно переконатися, що машина з міксером може під'їхати до будь-якого кута Вашого фундаменту.
Лоток для зливу цементного розчину машин невеликий, всього метра три, тому, якщо машина не має можливості під'їхати до будь-якій точці фундаменту, потрібно потурбуватися виготовленням лотка до приїзду міксерів. Ми виготовили лоток для зливу цементного розчину з тієї ж обрізної дошки 150х25. (див. малюнок нижче)

Часто допоки машина доїде до Вашої ділянки, розчин встигає трохи затвердіти, тому коли почнете заливати, зверніть увагу на консистенцію розчину, він повинен заливатися, а не засипатися. Якщо розчин дуже густий, розбавте його трохи водою, як правило у водіїв міксерів на машині стоїть бак з чистою водою для подібних випадків.

По мірі заливки потрібно утрамбовувати розчин для виключення повітряних бульбашок. Це робиться або спеціальним глибинним вібратором (що правильно), або сапкою наприклад і шматком тієї ж арматури, що вимагає розлучитися з лінню і налаштуватися на складний, копіткий процес, щоб уникнути неприємностей з фундаментом у подальшому.

Цементний розчин заливаємо до волосіні, яку ми натягнули як верхній рівень нашого фундаменту, і після того як цемент залили і утрамбували, добре б вирівняти кельмою наприклад поверхню нашої цементної маси як можна рівніше, і для естетики, і для подальшої роботи.

Здавалося б, усе, фундамент готовий. Але потрібно пам'ятати декілька моментів:

  1. Якщо погода похмура, йдуть дощі, добре б накрити фундамент плівкою наприклад, щоб не розчинявся верхній шар цементного розчину.
  2. Якщо ж навпаки жарко, і на Ваш щойно залитий фундамент прямими променями світить сонце, потрібно періодично поливати верхній шар водою для запобігання появи кірки і подальшого її розтріскування.
  3. Цементний розчин якісно твердне протягом трьох тижнів. Тому не поспішайте будувати далі, але кілька рядів цокольного цегли можна покласти вже через тиждень.


Не поспішайте йти з сайту, пройдіть в останній розділ «Потрібно пам'ятати», там ми коротко виклали основні моменти.

Дуже сподіваємося, що цей сайт відповів на більшість Ваших питань!
Що потрібно пам'ятати?

Фундамент — основа будь-якої будівлі. Від якості фундаменту залежить стан Вашої нервової системи в подальшому.

Розмітка майбутнього фундаменту перевіряється збігом розмірів діагоналей.

При будівництві фундаменту, як і всього будинку, основним інструментом є водяний рівень.

Взагалі, будь-яке будівництво відбувається за допомогою рівня і схилу для правильного монтажу горизонтальних і вертикальних площин будови відповідно.

Не можна вирівнювати піском неправильно викопаний котлован під фундамент. Краще вирівняти дно фундаменту знявши ще землі до потрібного рівня. Піщана подушка повинна бути однакової глибини.

Чим надійніше закріплена опалубка під фундамент, чим більше розпірок Ви поставили, тим менше шансів, що цементний розчин разопрет або зламає стінки опалубки фундаменту.

Залізний каркас для фундаменту не повинен стирчати з бетону. Оптимальна відстань всередині розчину — 5см від будь кордону моноліту.

Фундамент вимагає вентиляції, втім як і сам будинок. Тому не забувайте зробити технологічні отвори для вентиляції. Пліснява, сирість — вороги Вашого фундаменту і вдома.

Не забудьте зробити технологічні отвори у фундаменті для виведення комунікацій.

Не економте на марку розчину (ми використовували М400) з причин викладених у першому пункті.

При заливці фундаменту необхідно трамбувати цементний розчин і всередині цементної маси для видалення повітряних кишень.

Поливати тільки що залитий фундамент водою якщо жарко і накривати фундамент якщо сиро.

Дайте затвердіти вашому фундаменту не менше, ніж три тижні при гарній погоді, інакше потім може виникнути необхідність ремонту фундаменту, що дуже дорого.

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок